TERRA Analiz ve Ölçüm Cihazları Ticaret A.Ş.

Mikrobiyal Tanımlama (GP + RUO)


Mikrobiyal Tanımlama (GP + RUO)
Mikrobiyal Tanımlama (GP + RUO)

Mikrobiyal Tanımlama (GP + RUO)

Son on yılda kütle spektrometrisinde sürekli yapılan yenilikler sayesinde mikrobiyolojide önemli ilerlemeler sağlanmıştır. Artık mikroorganizma tanımlamada bir standart olan Matriks Destekli Lazer Desorpsiyon / İyonizasyon Uçuş Zamanlı (MALDI-TOF) kütle spektrometresi, mikrobiyoloji laboratuvarlarının mikroorganizmaları düşük maliyetli, güvenilir ve hızlı bir şekilde tanımlamasını sağlar.

MALDI Biotyper® sirius one Sistemi (GP + RUO)

MALDI Biotyper® sirius one RUO / GP Sistemi, hızlı ve doğru mikroorganizma tanımlama için pazar lideri MALDI Biotyper ürün portföyündeki en yeni cihazdır.

Son teknoloji MALDI Biotyper® sirius platformunda bulunan kompakt MALDI Biotyper® sirius one Sistemi, yüksek verim ve hızlı sonuç alma süresi sunar. Sistem performansını artırmak için bir önceki model olan MALDI Biotyper® smart’ın özellikleri, gelişmiş elektroniklerle ve şık tasarım ile birleştirilmiştir.

Daha fazla bilgi için; buraya tıklayın.

MALDI Biotyper® sirius Sistemi (GP + RUO)

MALDI-TOF teknolojisinde küresel bir lider olan Bruker, cihaz portföyünün geliştirilmesi ve iyileştirilmesine sürekli olarak yatırım yapmaktadır. Sonuç olarak, MALDI Biotyper ailesinin bu yeni üyesi "sirius", direnç tespiti uygulamaları da dahil olmak üzere genişletilmiş araştırma olanakları yapılabilmesi amacıyla piyasaya sürüldü.

Daha fazla bilgi için; buraya tıklayın.

MALDI Biotyper® Kütüphanesi RUO

MALDI Biotyper® (MBT) ile mikroorganizmaların tanımlanmasının arkasındaki prensip, bilinmeyen bir organizmanın kütle spektrumunun bir referans kütle spektrumu kütüphanesi ile karşılaştırılmasıdır.

Bruker, kullanıcılarına en kapsamlı kütüphaneyi sunabilmek için olabildiğince çok tür toplamak ve geniş bir suş kapsamı elde etmek amacıyla önemli kaynaklara yatırım yapmaktadır. Sürekli gelişen bir platform olarak MBT, diğer tüm moleküler platformlardan daha geniş bir tanımlama kapsamına sahiptir.

Daha fazla bilgi için; buraya tıklayın.

MBT Mikobakteri Kütüphanesi RUO

Mikobakteri cinsi, Mycobacterium tuberculosis kompleksinin (MTC) ve tüberküloz olmayan mikobakterilerin (NTM) önemli patojenlerini içerir. NTM, giderek artan fırsatçı enfeksiyonların nedenidir. Bu artan eğilim ve cinsteki antibiyotik direncinin artması, mikobakteri türleri arasındaki ayrımlandırmanın iyileştirilmesini sağladı.

Daha fazla bilgi için; buraya tıklayın.

MBT Filamentous Fungi Kütüphanesi

MALDI Biotyper® (MBT), mikrobiyal tanımlamanın gerçekleştirilme şeklini değiştirdi. Sistemin hızı, doğruluğu, kullanım kolaylığı ve düşük sarf maliyetleri, dünya çapındaki müşterilerin MBT'yi mikroorganizmaların tanımlanması için en son teknolojik yöntem olarak kabul etmesini sağlamıştır. MBT Filamentous Fungi Suite, zorlu filamentöz mantarların hızlı bir şekilde tanımlanmasını sağlamak için oluşturulmuştur.

Daha fazla bilgi için; buraya tıklayın.

MBT Subtyping Modülü (RUO)

MBT Subtyping Modülü, önemli patojenlerin tanımlanması ile belirli işaretleyici piklerin otomatik olarak tespitini tek bir iş akışında birleştirir. Matriks Destekli Lazer Desorpsiyon / İyonizasyon Uçuş Zamanlı (MALDI-TOF) kütle spektrometresinin üstün ayırt edici gücü, binlerce mikroorganizma türünün doğru ve hızlı tanımlanmasına olanak tanırken, güçlü yazılımı tiplendirme ve raporlamayı otomatik olarak gerçekleştirir.

Daha fazla bilgi için; buraya tıklayın.

MBT STAR®-BL RUO Assays

Dirençli bakterilerle mücadeleye yardımcı olmak için Bruker, MBT STAR®-BL yazılım modülünü geliştirdi. Bu yazılım, MALDI Biotyper®'ın yapabildiklerini tanımlanmanın ötesine taşıyarak, mikrobiyolojik araştırmalarda bakteri kültürlerindeki β-laktamaz aktivitesinin hızlı ve doğru analizini sağlar.

Daha fazla bilgi için; buraya tıklayın.

MBT Lipid Xtract™ Kit (RUO)

MBT Lipid Xtract™ Kiti, MALDI Biotyper® sirius cihazındaki negatif iyon modu kullanılarak, Lipid A modifikasyonlarının MALDI-TOF analizine dayalı hızlı direnç tespiti sağlayarak mikrobiyal lipidlerin analizi için verimli örnek hazırlamayı kolaylaştırır.

Daha fazla bilgi için; buraya tıklayın.

GP ve RUO Sistemleri için Sarf Malzemeler & Aksesuarlar  

MBT Biotarget 96 Tek Kullanımlık Target

MBT Pilot® Lazer Kılavuzlu Örnek Transfer Aksesuarı

MBT Galaxy® Matriks ve Formik Asit İlavesi için Otomatik Örnekleyici

Daha fazla bilgi için; buraya tıklayın.

T.G. 2894

Temsilcilikler

-->
3WTURK CMS v8.1
-->